SHOP-tentogra-turntable-table-with-glass

Gramofon Oscar, nagrodzony wyróżnieniem Best Product 2019 przez magazyn High Fidelity. Dostępny do wyboru w wersji ze stolikiem, oraz baterią.

Oscar

SHOP-tentogra-gramy-futuristic-polish-tu

Gramofon Gramy, który miał swoją wizualną premierę w 2018 roku, a oficjalną na targach AVS 2019.

Mniejszy brat Oscara.

Gramy

 

GRAMOFON TENTOGRA

GRAMY

"Paradygmat wizualny gramofonu niewiele się zmieniał przez ponad sto lat od czasów Emila Berlinera – pomysłodawcy płaskiej płyty gramofonowej. Powielany przez producentów gramofonów powoduje, że bardzo trudno jest twórcom tych urządzeń stworzyć coś nowego. Gramofony nie muszą być takie same lub podobne do siebie. Przecież weszliśmy w nowe tysiąclecie już prawie 20 lat temu. Tak jak przez stulecia zmieniały się trendy w architekturze i sztuce, tak rozwój techniki XXI wieku również wizualnej sprawił, że inspiracją dla stworzenia gramofonu Tentogra GRAMY VTA jest po prostu NOWA ERA. Być może kosmiczna..."

Twórca gramofonu GRAMY

Wojciech Samołyk

Gramofon GRAMY VTA jest zaprojektowany jako dwuramienne całkowicie odizolowane od podłoża urządzenie do odtwarzania płyt winylowych i szelakowych.

GRAMY składa się z trzech osobnych części:

 • podstawy

 • dwóch odseparowanych od siebie plint pod ramiona gramofonowe.​

Każda z tych plint posiada niezależną regulację wysokości ramienia - VTA. Możemy stosować dzięki temu niedrogie ramiona gramofonowe, które nie posiadają tej regulacji. Myśląc o Wszystkich Audiofilach zaprojektowaliśmy dwie prędkości odtwarzania płyt winylowych oraz 78RPM dla dawnych płyt szelakowych.

tentogra-gramy-turntable.jpg

Zasilanie Gramy to 230 Volt. Niewykluczone jest także stosowanie zasilania bateryjnego użytego wcześniej w gramofonie Tentogra Oscar. Zasilanie bateryjne jest dostępne na zamówienie. GRAMY VTA jest wyposażony standardowo w licznik czasu przebiegu wkładki gramofonowej, regulację prędkości oraz wyłączane oświetlenie ambientowe w kolorach białym lub pomarańczowym.

tentogra-gramy-futuristic-polish-turntab
 

GRAMOFON TENTOGRA

OSCAR

GRAMOFON  INNOWACYJNE ZASILANIE

tentogra-turntable-external-battery.jpg

W Tentogrze zastosowaliśmy innowacyjne zasilanie akumulatorowe, które najprecyzyjniej i najkorzystniej napędza silnik gramofonu. 

Przekłada się to na jakość dźwięku, która była dla nas priorytetem. Novum jest także aplikacja sterownika, precyzyjnie pozwalająca określić czas przebiegu wkładki gramofonowej. 

Z myślą o każdym audiofilu, do odsłuchu płyt szelakowych zastosowaliśmy prędkość 78 RPM, przeznaczone jest ku temu także drugie ramię ze specjalnym przetwornikiem.

Akumulator wystarcza na 30 godzin do napędzania silnika co średnio daje nam tydzień słuchania muzyki po 4 godziny dziennie do momentu rozładowania.  Ładowanie akumulatora do 100% to ok. 8 godzin najlepiej w nocy.

"OSCAR" DANE TECHNICZNE:

Gramofon jest odprzęgany od wibracji podłoża w trzech fazach:

 • Pierwsza faza to poduszki magnetyczne znajdujących się w stopach.

 • Druga to pneumatyczna podstawa pod gramofonem wykonana ze specjalnie sklejanych warstw drewna pod ciśnieniem 1000 ton/m kwadrat, wypełniona 130 elementami pneumatycznymi i wykończona skóra naturalną.

 • Trzecia faza dzięki specjalnej konstrukcji wewnętrznej oraz dużej masie gramofonu i obudowie konstrukcji z wielokrotnie lakierowanego lub fornirowanego i lakierowanego na wysoki połysk mdf. 

Wewnętrzna konstrukcja to dwie płyty aluminiowe polerowane i anodowane. Wcześniej konstrukcję gramofonu wycinamy na aquajet'ach w technice CNC. Łożysko ceramiczne jest zintegrowane z talerzem za pomocą fosforobrązu. 

Sterownik silnika schowany jest w „czapce” (klatka Faradaya) z lewej strony gramofonu aby nie wprowadzał zakłóceń w przestrzeni. Ta sama dbałość dotyczy zasilacza bateryjnego, który daje czysty prąd bez zniekształceń. Dlatego gramofon jest zasilany standardowo innowacyjnym akumulatorem litowo-jonowym o wydajności 30 moto godzin o napięciu 24 Volt.

Zasilacz posiada wskaźnik rozładowania baterii 100-0%. Ładowanie akumulatorów odbywa się do momentu uzyskania żądanego napięcia 24V, po czym jest automatycznie rozłączane. Jeśli podczas słuchania muzyki nastąpi rozładowanie baterii, możemy przejść na zasilanie sieciowe 230 lub 120 Volt.

Następną innowacją w gramofonach Tentogra jest stworzenie przez nas aplikacji sumującej ilość godzin przebiegu wkładki gramofonowej od momentu jej zamontowania. Na wyposażeniu Tentogra są dwie bazy pod ramiona oraz innowacyjny docisk płyt winylowych Presslift firmy Mind Pop Revolution unoszący automatycznie ramię gramofonowe z wkładkąpo zakończeniu strony winyla. Naszym założeniem było, aby jedno ramię mogło obsługiwać wkładki mono i stereo dla 33 i 45 RPM, zaś drugie ramię specjalne wkładki do płyt szelakowych 78 RPM. 

Docisk płyt jest dostarczany z poliamidowym elementem do centrowania szklanej slipmaty na talerzu.

OPCJE GRAMOFONU I WYPOSAŻENIE DODATKOWE:

Na dzień dzisiejszy proponujemy wykończenie gramofonów w fornirze Rubinwood na wysoki połysk oraz w kolorach kobalt/ultramaryna, czarny i biały mat. Gramofon Tentogra Oscar możemy zindywidualizować kolorystycznie, na zamówienie Klienta. Możliwe jest także wykończenie w lakierze fortepianowym.

 • Waga gramofonu ~ 70 kg

 • Waga gramofonu ze stolikiem ~ 100 kg

 • Stolik gramofonu może być zasypany specjalnym piaskiem w domu klienta, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego stabilność i zmniejszyć rezonans.

Jako wyposażenie dodatkowe oferujemy:

 • sprawdzone przez nas ramiona i wkładki gramofonowe Kuzma (w każdej chwili możemy dostosować bazy gramofonów do ramion posiadanych lub preferowanych przez naszych Klientów)

 • W gramofonie może zostać zamontowane oświetlenie ambientowe.

 • Istnieje także możliwość zamontowania drugiego silnika do napędu gramofonu w celu uzyskania jeszcze większej stabilności obrotów.

 • Istnieje także możliwość zwiększenia pojemności akumulatora.

tentogra-turntable-gramofon-oscar-niemey
tentogra-turntable-table-with-glass-whit