top of page
SHOP-tentogra-turntable-table-with-glass

Oscar

Gramofon Oscar, nagrodzony wyróżnieniem Best Product 2019 przez magazyn High Fidelity. Dostępny do wyboru w wersji ze stolikiem, oraz baterią.

SHOP-tentogra-gramy-futuristic-polish-tu

Gramy VTA

Gramofon Gramy, który miał swoją wizualną premierę w 2018 roku, a oficjalną na targach AVS 2019.
Mniejszy brat Oscara.

wowo-tuntable-wowo-gramofon-tentogra-best-product-2022.jpg

WoWo

Gramofon WoWo, najmłodszy i najchętniej kupowany model Tentogra, zaprojektowany do odsłuchu płyt w prędkościach 33, 45 i 78 RPM.

GRAMY

GRAMOFON TENTOGRA
GRAMY

"Paradygmat wizualny gramofonu niewiele się zmieniał przez ponad sto lat od czasów Emila Berlinera – pomysłodawcy płaskiej płyty gramofonowej. Powielany przez producentów gramofonów powoduje, że bardzo trudno jest twórcom tych urządzeń stworzyć coś nowego. Gramofony nie muszą być takie same lub podobne do siebie. Przecież weszliśmy w nowe tysiąclecie już prawie 22 lata temu. Trendy w architekturze i sztuce zmieniały się na przestrzeni wieków, rozwój technologii XXI wieku, w tym wizualnej, inspirują do tego aby moje gramofony nadążały za Nową Epoką.

Twórca gramofonu GRAMY

Wojciech Samołyk

Gramofon GRAMY VTA jest zaprojektowany jako dwuramienne całkowicie odizolowane od podłoża urządzenie do odtwarzania płyt winylowych i szelakowych.

GRAMY składa się z trzech osobnych części:

 • podstawy

 • dwóch odseparowanych od siebie plint pod ramiona gramofonowe.​

Każda z tych plint posiada niezależną regulację wysokości ramienia - VTA. Możemy stosować dzięki temu niedrogie ramiona gramofonowe, które nie posiadają tej regulacji. Myśląc o Wszystkich Audiofilach zaprojektowaliśmy dwie prędkości odtwarzania płyt winylowych oraz 78RPM dla dawnych płyt szelakowych.

tentogra-gramy-turntable.jpg

Zasilanie Gramy to 230 Volt. Niewykluczone jest także stosowanie zasilania bateryjnego użytego wcześniej w gramofonie Tentogra Oscar. Zasilanie bateryjne jest dostępne na zamówienie. GRAMY VTA jest wyposażony standardowo w licznik czasu przebiegu wkładki gramofonowej, regulację prędkości oraz wyłączane oświetlenie ambientowe w kolorach białym lub pomarańczowym.

tentogra-gramy-futuristic-polish-turntab
OSCAR

GRAMOFON TENTOGRA
OSCAR

GRAMOFON  INNOWACYJNE ZASILANIE

tentogra-turntable-external-battery.jpg

W Tentogrze zastosowaliśmy innowacyjne zasilanie akumulatorowe, które najprecyzyjniej i najkorzystniej napędza silnik gramofonu. 

Przekłada się to na jakość dźwięku, która była dla nas priorytetem. Novum jest także aplikacja sterownika, precyzyjnie pozwalająca określić czas przebiegu wkładki gramofonowej. 

Z myślą o każdym audiofilu, do odsłuchu płyt szelakowych zastosowaliśmy prędkość 78 RPM, przeznaczone jest ku temu także drugie ramię ze specjalnym przetwornikiem.

Akumulator wystarcza na 30 godzin do napędzania silnika co średnio daje nam tydzień słuchania muzyki po 4 godziny dziennie do momentu rozładowania.  Ładowanie akumulatora do 100% to ok. 8 godzin najlepiej w nocy.

"OSCAR" DANE TECHNICZNE:

Gramofon jest odprzęgany od wibracji podłoża w trzech fazach:

 • Pierwsza faza to poduszki magnetyczne znajdujących się w stopach.

 • Druga to pneumatyczna podstawa pod gramofonem wykonana ze specjalnie sklejanych warstw drewna pod ciśnieniem 1000 ton/m kwadrat, wypełniona 130 elementami pneumatycznymi i wykończona skóra naturalną.

 • Trzecia faza dzięki specjalnej konstrukcji wewnętrznej oraz dużej masie gramofonu i obudowie konstrukcji z wielokrotnie lakierowanego lub fornirowanego i lakierowanego na wysoki połysk mdf. 

Wewnętrzna konstrukcja to dwie płyty aluminiowe polerowane i anodowane. Wcześniej konstrukcję gramofonu wycinamy na aquajet'ach w technice CNC. Łożysko ceramiczne jest zintegrowane z talerzem za pomocą fosforobrązu. 

Sterownik silnika schowany jest w „czapce” (klatka Faradaya) z lewej strony gramofonu aby nie wprowadzał zakłóceń w przestrzeni. Ta sama dbałość dotyczy zasilacza bateryjnego, który daje czysty prąd bez zniekształceń. Dlatego gramofon jest zasilany standardowo innowacyjnym akumulatorem litowo-jonowym o wydajności 30 moto godzin o napięciu 24 Volt.

Zasilacz posiada wskaźnik rozładowania baterii 100-0%. Ładowanie akumulatorów odbywa się do momentu uzyskania żądanego napięcia 24V, po czym jest automatycznie rozłączane. Jeśli podczas słuchania muzyki nastąpi rozładowanie baterii, możemy przejść na zasilanie sieciowe 230 lub 120 Volt.

Następną innowacją w gramofonach Tentogra jest stworzenie przez nas aplikacji sumującej ilość godzin przebiegu wkładki gramofonowej od momentu jej zamontowania. Na wyposażeniu Tentogra są dwie bazy pod ramiona oraz innowacyjny docisk płyt winylowych Presslift firmy Mind Pop Revolution unoszący automatycznie ramię gramofonowe z wkładkąpo zakończeniu strony winyla. Naszym założeniem było, aby jedno ramię mogło obsługiwać wkładki mono i stereo dla 33 i 45 RPM, zaś drugie ramię specjalne wkładki do płyt szelakowych 78 RPM. 

Docisk płyt jest dostarczany z poliamidowym elementem do centrowania szklanej slipmaty na talerzu.

OPCJE GRAMOFONU I WYPOSAŻENIE DODATKOWE:

Na dzień dzisiejszy proponujemy wykończenie gramofonów w fornirze Rubinwood na wysoki połysk oraz w kolorach kobalt/ultramaryna, czarny i biały mat. Gramofon Tentogra Oscar możemy zindywidualizować kolorystycznie, na zamówienie Klienta. Możliwe jest także wykończenie w lakierze fortepianowym.

 • Waga gramofonu ~ 70 kg

 • Waga gramofonu ze stolikiem ~ 100 kg

 • Stolik gramofonu może być zasypany specjalnym piaskiem w domu klienta, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego stabilność i zmniejszyć rezonans.

Jako wyposażenie dodatkowe oferujemy:

 • sprawdzone przez nas ramiona i wkładki gramofonowe Kuzma (w każdej chwili możemy dostosować bazy gramofonów do ramion posiadanych lub preferowanych przez naszych Klientów)

 • W gramofonie może zostać zamontowane oświetlenie ambientowe.

 • Istnieje także możliwość zamontowania drugiego silnika do napędu gramofonu w celu uzyskania jeszcze większej stabilności obrotów.

 • Istnieje także możliwość zwiększenia pojemności akumulatora.

tentogra-turntable-gramofon-oscar-niemey
tentogra-turntable-table-with-glass-whit

GRAMOFON TENTOGRA
WOWO

WOWO
wojciech-samolyk-wowo-turntable-tentogra.jpg

Zgodnie z przyjętą zasadą, że "gramofony nie muszą takie same ani do siebie podobne", zaprojektowałem gramofon Tentogra Wowo dla szerokiego grona audiofili. Przede wszystkim zwracałem uwagę na jego kompaktowe rozmiary i końcową przystępną cenę. To najmniejszy z moich gramofonów, trzeci w konfiguracji po modelach Tentogra Oscar i Tentogra Gramy VTA. Inspiracją do powstania tego modelu była prostota i nawiązanie do gramofonów vintage, choćby ze względu na szybki dostęp do wszelkich regulacji.

Wymiary gramofonu:

 • szerokość 50cm

 • głębokość 45 cm

 • wysokość bez ramienia 17 cm

 • waga 35 kg bez ramion i akcesoriów

 

Dzięki rozstawowi stóp 40cm szerokość i 26 cm głębokość zmieści się na niezbyt głębokich meblach.

wowo-tuntable-wowo-gramofon-tentogra.jpg

Bazy ramion są rozsuwane tak, aby można było użyć dwóch o długości od 9"-14". Każda z baz jest wyposażona w tonearm stabilizer (czyli amortyzator wibracji). Dzięki swojej zwartej konstrukcji Tentogra WoWo ma bardzo korzystny rozkład środka ciężkości. Do napędzania talerza użyłem silnika takiego jak w modelu Oscar.

Każda z prędkości 33, 45 i 78 RPM jest aktywowana pokrętłem z przodu gramofonu. Aktualną prędkość sygnalizuje odpowiednia dioda na czołówce gramofonu. Silnik jest samodzielnym obiektem niezwiązanym z konstrukcją, aby nie przenosić drgań na plintę.

Do zasilania można użyć baterii, która jest w ofercie Tentogra, jako dodatkowy element. Do Tentogra WoWo są proponowane ramiona Kuzma Stogi S-12", Kuzma Stogi 313 REF oraz inne tego producenta. Talerz Tentogra Wowo wykonany jest z poliacetatu z obniżonym środkiem ciężkości. Gramofon waży 35 kg bez akcesoriów.

Wowo występuje w dwóch podstawowych kolorach: czarny i srebrny. Do okleinowania używane są różne forniry z naturalnego drewna. Element fornirowany (panel górny) jest możliwy do nabycia w kilku wariantach. Samodzielnie je zmieniając można uzyskiwać różne efekty wizualne.

Pierwszy gramofon Tentogra WoWo został zamówiony przed wyprodukowaniem pierwszej sztuki.

bottom of page